Hakan Altun ölümle yüzleştikten sonra hayat döndü.
23 Mayıs 2007 Çarşamba 18:18

Hayranlarının karşısına daha farklı biri olarak çıktığını söyleyen sanatçı, artık önce sağlık diyor.
“Hayatta en değer verdiğim üç insan yani ailem, sevenlerim, hayata dair yapmak istediğim şeylerin yarım kalması endişesi. Bunları düşündüm hep. Sonuçta bir beyin ameliyatı geçiriyorsunuz. İnsan vücudunun merkezinden bir ameliyat geçiriyorsunuz. O dört günün nasıl geçtiğini bir ben bir de Allah biliyor.”
“Hep kavgadan kaçarım. En korktuğum şey, hayatım için yaşadığım şeylerden bir tanesine ‘Reklam için yapıyor’ denmesidir.”
Önce geçmiş olsun diyoruz. Ameliyata neden olan sebep neydi?

Teşekkür ederim. 35 yaşıma kadar baş ağrısı bile çekmedim. Ama son zamanlarda üzerimde inanılmaz bir halsizlik ve kilo kaybı başlamıştı. Tabii başınız hiç ağrımadığı için başınızla ilgili bir önlem gereği de duymuyorsunuz. 20 Şubat’ta geçirdiğim nöbetten 10 gün önce bu nöbeti yatakta da yaşadım. Ama onu bir kabus zannettim. Sonraki günlerde gribal enfeksiyon geçirince 18 Şubat’ta annemlere geldim. Bana en iyi onların bakacağını düşündüm. İki gün sonra kendime geldim ve stüdyoya girip çalışmalarıma devam etmek istedim. Ama annem bırakmadı. Akşam yemeğinden sonra ellerimi yıkarken gözlerimde bir karartı oldu, dudaklarımın titrediğini hissettim. Tansiyonum düştü ya da yükseldi diye düşündüm. Mutfağa doğru gelirken burnumun ve ağzımın yüzümün çeşitli yerlerine doğru kaydığını, kemiklerimde inanılmaz kasılmalar hissettim.

Beni hemen yere yatırdılar ve ambulansla hastaneye kaldırdılar. Orada yapılan çeşitli tahlillerde, elektrolarda hiçbir şey çıkmadı. Annemin ısrarı üzerine beyin tomografisi çektirdik. İki saat sonra tomografi sonucunda beyin zarına yapışık bir şey görüldüğünü söylediler. Sabah tomografiyi incelen doktor portakaldan küçük, mandalinadan büyük ve hemen alınması gereken bir tümör olduğunu söyledi. Dört gün sonra da ameliyata alındım. O geçen dört gün gerçekten çok zordu. Bir fıtık ya da apandisit gibi basit bir ameliyat değildi. Beyninizde bir tümör olduğunun söylenmesi sizi bir anda karamsarlığa itiyordu. Başarılı bir operasyondan sonra tümör alındı.

Şu anda durum nedir?

Çok iyiyim. Sürekli kontrole gidiyorum. Beni çok iyi gördüler.

Hastalığınızı öğrendikten ameliyat olana kadar geçen dört gün içinde neler yaşadınız, neler düşündünüz?

Çok zor dört gündü. Orada her şey film şeridi gibi geçti. Salı günü teşhis kondu ve ameliyat olacağım cumartesi gününe kadar dört gece hiç uyamadım. Uykum gelmiş bir durumda yatağa giriyorum ama sürekli tavana bakan bir çift göz ve aklınızdan geçen film şeridi gibi bir hayat. Hayatta en değer verdiğim üç insan yani ailem, sevenlerim, hayata dair yapmak istediğim şeylerin yarım kalması endişesi. Bunları düşündüm hep. Sonuçta bir beyin ameliyatı geçiriyorsunuz. İnsan vücudunun merkezinden bir ameliyat geçiriyorsunuz çünkü. O dört günün nasıl geçtiğini bir ben bir de Allah biliyor.

Hayatınız film şeridi gibi gözgünüzün önünden geçerken keşke şunu yapmasaydım dediğiniz film kareleri oldu mu?

Sadece, sigara içmeseydim, dedim. Benim hayat dair çok ‘keşke’lerim yoktur. Askerden geldikten sonra hayatımdan kaldırdığım kelimelerden birisidir keşke. Şimdiye kadar yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım. Benim kötü yola sapma gibi bir durumun asla söz konusu olmadı. ‘Pişman olduğunuz aşklar var mıdır?’ diye sorulduğunda da onların zamanında yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Onları zamanında yaşanması gerekiyormuş ve yaşadım. Asla pişmanlık duyacağım bir şey olmadı ama şu kaygılarım vardı. Ameliyat iyi bir sonuçla bitecekse ‘Çocuklarım olacak mı ya da acaba olsaydı da görse miydim?’ diye düşündüm.

Çok ağır bir ameliyat geçirdiniz. Bir atasözü vardır, ‘Dost acı günde belli olur’ diye. Bu acı gününüzde dostlarınızdan beklediğiniz ilgili görebildiniz mi?

Fazlasıyla gördüm. Bu sektörde yer alan insanlardan bir tanesiyim ama şükürler olsun hiç kimseyle kavga, polemik yoktur. Bu sektördeki insanlar da beni tanırlar. Hep kavgadan kaçarım. En korktuğum şey, hayatım için yaşadığım şeylerden bir tanesine ‘Reklam için yapıyor’ denmesidir. Fazlasıyla ilgi gördüm. Gerçekten sevildiğim biliyordum ama bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Kimse bunu ukalalık olarak değerlendirmesin. Yoğun bakımda yatarken ailem çok yardımcı oldular, kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Gelmesini bekledikleriniz arasında gelmeyen oldu mu?

Gelmeyenler de telefon açtılar. Bir sıralar duygusal beraberlik yaşadığım kız arkadaşlarım bile geldiler. Gelme zorundalardı zaten. Bu insanlığın görevi. Allah korusun ameliyathaneden çıkamayabilirsiniz. Hep söylerim, bizim sektörde bir ilişki altı ay sürüyorsa ayrıldıktan sonra kavgaları bir sene sürüyor.

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

fifteen − 13 =