ALS (Amiyotrofik Lateral Skleroz) hastaları için ünlü isimlerin katılımıyla moral ve dayanışma gecesi düzenleniyor.

Hastalığa karşı bilinci geliştirmek ve ALS hastalarına moral olması için düzenlenen yardım gecesine; Altay, Hüseyin Avni Danyal, Burak Hakkı, Seda Üren, Umut Akyürek, Oktay Ertuğrul, Aslı Hünel, Ercan Akışık, Davut Güloğlu, Hakan Aysev, Nadide Sultan, Doğuş, Hakan Altun ve Safiye Soyman gibi ünlü isimler katılacak.

Bu anlamlı geceye spor camiasının da büyük ilgi göstereceği açıklandı. Aralarında Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Asbaşkanları Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Basın İlan Kurulu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Fatih Terim, Rıdvan Dilmen ve bir çok ünlü spor adamı da bu gecede ALS hastaları ile birlikte olacak.

Yarın saat 19.00’da Wow Otel, C Salonu’nda düzenlenecek olan geceyle ALS hastalığına karşı dikkat çekmek ve hastalara moral vermek amaçlanıyor. Düzenlenen moral gecesinin, hastalığa karşı toplumsal bilincin oluşmasına etki etmenin yanı sıra, ALS hastalarına destek vermek isteyen herkesin buluşacağı ortak bir alan olarak da açıklandı.

GÖKÇEK: YARDIM GECESİ BİZE MORAL OLUYOR

Bu hastalığa yakalandıktan sonra futbol hayatını bırakan Fenerbahçeli Sedat Balkanlı, uzun süre yaşam mücadelesi vermiş fakat bir süre önce de yaşamını yitirmişti.

ALS hastalarına ve yakınlarına yardım amacıyla kurulan ALS-MNH Derneği başkanlığını yapan Trabzonspor’un eski futbolcusu İsmail Gökçek, gecelerinin ALS hastaları için moral olduğunu belirtti. Kesin olarak nedeni ve tedavisi bilinmeyen ALS, kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

11 + 10 =