Fantazi müziğinin 4 önemli ismi Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici ve Kutsi açıkhavada sevenlerine özel bir konser vermeye hazırlanıyor.

HT MAGAZİN/ Röportaj :Arif Hür

TURKCELL Yıldızlı Geceler kapsamında “Aşk’a Dair Şarkılar” konseptiyle 4 Ağustos Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun ve Kutsi bu dev konser öncesi HT MAGAZİN’İN sorularını yanıtladı.

Türk müziğine mal olmuş bu dört önemli ismin bu proje için nasıl bir araya geldiğini bize anlatır mısınız?
Cengiz Kurtoğlu: Bu 4’lü hoş bir sohbet anında sevgili Polat Yağcı, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici ve Kutsi ile bir mekânda keyif ederken Polat Yağcı tarafından bu proje önümüze geldi. Biz de bunu çok olumlu karşıladık, bunun çok iyi olacağını düşündük. Kısa bir süre içerisinde konuyu istişare ettikten sonra ekip olarak bu projeyi keyifle kabul ettik.
Bu dev konser öncesi heyecan durumunuz nasıl?
C.K.: Harbiye’deki konser öncesi hepimiz çok heyecanlıyız. Hiç fire vermememiz gerekiyor, saygın seyircilerimiz önünde dik durmalıyız. Onların konserde geçireceği 3-4 saatin şelale hızında akması lazım. Dolu dolu bir akşam yaşamayı arzu ediyoruz.
Sizleri dinlemeye gelecek olan insanlara ne vaat ediyorsunuz?
C.K.: Konsere gelecek olanlar aşkı yaşayacak, eğlenecek, hüzünlenecek. Sonuçta biz oraya hükümet kurmaya gitmiyoruz. Konsere gelecekler için güzel bir akşam sefası olacak. Harbiye’de ki bu konser bizim için özel bir anı olacak, ailemize bir hatıra olarak kalacak. Dilerim performansı dinlemeye gelen insanlar gecenin sonunda “Çok mutlu bir akşamdı, çok eğlendik, çok hüzünlendik, çok güzel şarkılar okundu” desin yeter başka bir amacımız yok.

‘Baba torpili ile sanatçı olunmaz’

Cengiz bey hayranlarınız merak ediyor, yeni albümünüz ne zaman piyasaya çıkacak?
C.K.: Benim albümüm bitti hayırlısıyla bayramdan sonra çıkıyor.
Oğlunuz Aydın yakın bir dönemde müzik sektörüne adım attı onu nasıl buluyorsunuz bu işten belli bir noktaya gelip iyi para kazanabilir mi?
C.K.: Daha şimdiden para kazanmadan söz edemeyiz. O daha işin provasını yapıyor daha bir iki tane single çıkarttı ama bu işler öyle bedava değil, daha önünde uzun yıllar ve alacağı dersler var. Ama iyi bir yorumcu olduğunu düşünüyorum umarım başarılı olur. Bu işler öyle sanıldığı gibi baba torpili ile olmaz.

**** ‘Okul yaptırmak istiyorum’

Konserde seslendireceğiniz şarkıları hangi kriter veya kriterler doğrultusunda seçtiniz?
Hakan Altun: Konserde hepimiz solo olarak şarkılarımızı seslendireceğiz. Konserin bitiminde de 4’ümüzün bizi dinlemeye gelenlere güzel bir sürprizi olacak. Bu konser için daha çok rağbet gören şarkılarımızı seçtik ve bunları repertuvar haline getirdik. Özellikle slow şarkıları sevenler için çok güzel bir konser olacağını düşünüyorum.
Konsere gelecek olan müzikseverler bu konserde ne bulacakla?
H.A.: İzleyiciler bu konserde sevda üzerine yazılmış olan şarkıları dinleyerek geçmişe ve anılarına gidecekler. Belki de eşiyle tanıştığı bir şarkıya denk geleceklerdir. Güzel bir nostalji yaşayacaklar.
Geçtiğimiz aylarda ‘Dedemin İlahileri’ adında bir albüm çıkardınız. Çizginizin dışına çıkıp böyle bir albüm çıkarmanızın nedeni nedir?
H.A.: Benim rahmetli dedem Hafız Zeki Altun’un TRT arşivinde yaklaşık 100’e yakın ilahi albümü var. Dedem hayatta iken bende konservatuvarda okuduğum yıllarda “Eğer ileride profesyonel olarak müzikle ilgilenirsem senin ruhundan çıkan 10 tane ilahiyi albüm olarak yapacağım” demiştim. En sonunda bunu geçte olsa çıkardığım ve dedeme verdiğim sözü tuttuğum için mutluyum. Şunu da belirteyim dedem olmasa böyle bir ilahi albümü yapmazdım.
Bu albüm yeterince kişiye ulaştığını düşünüyor musunuz ve size getirisi ne oldu?
H.A.: Bu albümün promosyonunu yapmadım, televizyon programlarına bile gitmedim. Buradan gelecek olan gelirle memleketim olan Siirt’te bir okul yaptırma gibi bir düşüncem var. Bu albümde maddi kaygıyı değil, manevi kaygıyı ön planda tuttum.
Yakın bir gelecekte yeni albüm çıkaracak mısınız?
H.A.: Ekim ayında 10 şarkılık bir albümle müzikseverlerin karşısına çıkacağım. Bu 10 şarkının 7 tanesini bitirdim. 3 tanesinin de okumalığı kaldı. Harbiye’de ki bu konserden sonra stüdyoya girip tamamlayacağım inşallah.

‘Oyunculuktan kopamıyorum’

“Aşka Dair Şarkılar” adı altında ki bu konsept için repertuvar hazırlarken zorlandınız mı ve bu konserde olmak sizin için ne anlam ifade ediyor?
Kutsi: Bu konser için hareketli şarkılar bulmakta zorluk çektiğimizi söyleyebilirim. Ancak repertuvar hazırlarken hiçbir zorluk çekmedik. Zaten Cengiz Abi’nin repertuvarı bu geceye yetiyor. Konserin konsepti güzel, müzik adına güzel işler yapmaya çalışan 4 tane isim var. Konser gecesi sahnede olmak o sahne tozunu yutmak benim için şeref olacak. Dinleyenlerin karşısına da o heyecanla çıkacağım. Allah yüzümüzü kara çıkartmaz inşallah. Şimdi burada öyle olur böyle olur diye konuşuyoruz ama orada ki heyecan bambaşka bizim için.
H.A.: Her şey sahada belli olacak bizim için.
Sizin bir albüm çalışması yaptığınızı biliyoruz. Bu albüm ne zaman çıkacak?
Kutsi: 2-3 ay önce çıkardığım yaz günü albümünün yanına 3-4 tane daha şarkı ekledim bayramdan sonra çıkaracağız inşallah.
Peki “Yaz Günü” adlı şarkınıza klip çekmeyi düşünüyor musunuz?
Kutsi: Bu şarkıya dinleyicilerden çok olumlu tepkiler aldım ama klip çekip çekmemek arasında kararsız kaldım. Kliplendiği zaman daha çok kitlelere ulaşacaktır ama bunun dışında yaptığım diğer şarkılar daha çok öne geçti. O yüzden belki o şarkılara klip çekip Yaz Günü’nü de içerisine alıp ikinci bir klip olabilir.
Yeni sezonda sizi herhangi bir dizide görecek miyiz? Gelen teklifler veya yaptığınız görüşmeler var mı?
Kutsi: Hali hazırda görüştüğümüz iki tane proje var. Bunlar Eylül sonunda başlayacak. Önünüze gelen projeler güzel olunca oyunculuktan kopamıyorsunuz. Hangi projede yer alacağım veyahut almayacağım yapılan toplantılardan sonra netleşecek.

‘Hanımla evde oturuyorum’

Yaz dönemini nasıl geçiriyorsunuz?
H.A.: Ben ramazan boyunca çalışmadım. Yaklaşık dört haftadır tatildeydim ama bayramın gelişiyle birlikte konserlere yeniden start verdim.
C.K.: Hanımla evde oturuyorum, torunlarımı seviyorum, çocuklar gelip gidiyor yaz ayını böyle geçiriyorum işte.
Kutsi: Yeni şarkılarım için stüdyoda olduğumdan yaz ayından hiç bir şey anlayamıyorum. Nereden baksanız 4-5 tane şarkının stüdyo süresi 2 ayı alıyor. Onu projelendirmek bir albümün arkasında durmak kolay değil.

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

nineteen + four =