Her Kafadan Bir Ses ekibi olarak ‘Deli Aşk’ filmiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan şarkıcı Hakan Altun ile bir araya geldik. Kendisini oyunculuk için Zafer Algöz ve Cem Yılmaz’ın ikna ettiğini söyleyen şarkıcıyla aşk hayatını da konuştuk. Uzun zamandır yalnız olduğunu söyleyen Altun “Aşık olmadan asla evlenmem” dedi.

‘ONURUMLA, GURURUMLA OYNAYANI PERİŞAN EDERİM’

Hakan Altun’la sohbetimiz sırasında söz dönüp dolaşıp Altun’un evlenememesine geldi. Altun, “Görücü usulü evliliğe sıcak bakar mısınız?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Bunu annem dedi bir ay önce biliyor musunuz? Anneme ‘Ben aşık olmadan evlenemem. Aile dostumuza ümit vermek istemem. Anne nasıl olacak, sadece ismini bildiğim biriyle yemeğe çıkıp ne konuşacağım?’ dedim.”
Altun, “Birliktelik yaşayacağınız kişide sizi ne etkiler?” sorusuna “Bir kere benim kız arkadaşım nemrut olmayacak, hümanist olacak, tebessüm edecek. İçinde fesatlık olmayacak. İnsanlara gülersen kimse sana kötü davranmaz. Benim ufacık bir kasam vardı; egoyu, kini, nefreti oraya koydum, attım okyanusa” diye yanıt verdi.
Hakan Altun, sanat dünyasında herkesin sevdiği nadir isimlerden. Bu iletişimi nasıl sağladığını şöyle açıkladı: “Ben bugüne kadar kimseyi kıskanmadım. Benim davam kendimle. Kıskanırsan hangi dostluktan bahsediyorsun; düşmansın o zaman.”
Altun, lüks hayatla ilgili düşüncelerini de şöyle açıkladı: “İnsanları kırmayayım; benim tek derdim o. Çok şükür hayatımda görmeyeceğim şeyler gördüm. Hiçbir zaman lüks arabam olsun diye dua etmedim. Ufak bir Serçe alayım diye dua etmiştim, Allah nicelerini nasip etti. Bunlar çok dünyevi şeyler.”
Sanatçıya, “Sahnede tatsız olaylar da yaşıyor musunuz?” diye sorduk. Altun, sorumuza samimi bir cevap verdi: “Eğlence sektöründe ukalalar da var. Adisyonun içinde ben de varım sanıyor. Adisyonun içinde; dinlediğin müzik, yediğin yemek, içecekler var ama ben yokum. Benim onurumla, gururumla oynarsan seni perişan ederim.”
Bugüne kadar birçok kişi Altun’un ‘Teklif Ediyorum’ şarkısıyla evlilik teklifi etti. Sanatçıya bunu hatırlattığımızda şunları söyledi: “Kendimi nikah memuru gibi hissediyorum bazen. Özellikle sahnede evlenmek istiyorlar. Ben evlenemesem de evlendiriyoruz. Benim şarkımla tanışıp evlenen, sonra çocuğunun sünnetinde şarkı bile söylediklerim oldu.”

Merve YURTYAPAN

‘MORALİMİ İYİ TUTARSAM GRİP BİLE OLMUYORUM ‘

Şarkıcı Hakan Altun, CMYLMZ Fikir Sanat & Nu Look’un yapımcılığını üstlendiği komedi filmi ‘Deli Aşk’ ile ilk kez oyunculuk deneyimi yaşadı. Filmde kendisini oynayan Altun bu tecrübesiyle ilgili şunları şöyledi: “Bana yıllardan beri hep ‘Oyunculuk düşünür müsün?’ diye soruyorlardı ama ben bu konuya hep mesafeliydim. Ben konservatuvarda müzik bölümünü bitirdim, müzisyenim; oyuncu değilim. Beni Cem Yılmaz ve Zafer Algöz kandırdı. Ustaların yanında kendimi stajyer gibi mutlu hissettim. O da başka bir dünyaymış. İlk ve son tecrübemdi. Zirvede başladım ve bitirdim.”
Altun, çekimlerin yapıldığı Adana’ya gittiğinde yaşadığı şoku şöyle anlattı: “Adana’ya akşam 11.00’de indik. Menajerim ‘Sabah 06.00’da set var’ dedi. ‘Nasıl yani?’ dedim. Ben o saatte yeni yatmak üzere oluyorum. Ben gece yaşamayı seviyorum; ters bir düzen oldu benim için. Oyuncuların işi çok zor. Bu iş hiç benlik değil.
Her zaman neşeli ve gülümseyen haliyle dikkat çeken sanatçı, “Ben her yere gülerek giriyorum. Deli desinler, önemli değil. Tebessüm sadakadır” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Moralimi iyi tutarsam grip bile olmuyorum. Olmuşla ölmüşe çare yok. Ben kaderciyim, Yaradan’a çok inanıyorum. Manevi değerler önemlidir benim için. Dünyevi hayatı çok önemsemiyorum. Sektör denen bir şey var ya; aslında ben o sektörün adamı değilim.”
Geçtiğimiz yıllarda iki beyin ameliyatı geçiren sanatçı hayat felsefesini de anlattı: “Abuk sabuk şeylere kafayı takmazsam, moralimi yüksek tutarsam ne psikoloğa, ne de psikiyatriste ihtiyacım var. Beyin ameliyatı olup da psikoloğa ya da psikiyatriste gitmeyen nadir inananlardanım. Panik atağım vardı, asansöre binemiyordum; kendi kendime yendim.”

İlker GEZİCİ

‘HERKES SÖZ YAZABİLİR AMA MÜZİSYEN OLAMAZ!’

Yeni filmi için buluştuğumuz Hakan Altun, enerjisinin sırrını şöyle açıklıyor: “Her günü bayram gibi yaşıyorum. Ben de insanım, birilerini kırdığım da olmuştur ama özür dilemesini de bilirim. Zor sinirlenirim ama tam sinirlenirim. Duvarlara yumruk atıp ellerimi çatlattığım, kuliste ayna kırdığım da oldu ama tabii eskidendi bunlar.”
Konserden konsere koşturan Altun, bu yoğunluğuyla ilgili şunları söyledi: “Ben sahne ile besleniyorum. Kendi şarkılarımı söylemesem şarkıcı olmayacaktım. Yaptığım besteler olmasa, asla şarkı söylemeyecektim, bırakıyordum. Allah’a çok şükür insanlar bizi dinlemeye gelip mekanı hıncı hınç dolduruyorlar. Hep bunalım şarkılar söylediğim sanılıyor ama ben aslında eğlendiriyorum. Sahnede yazdığım şarkıların anılarını anlatıyorum. Mesela ‘Hani Bekleyecektin’ adlı şarkımı askerde yazmıştım. 1998 yılıydı… Telefon sırası bana gelmişti, kız arkadaşımı aradım. ‘Şu an müsait değilim, sonra arar mısın?’ demişti. Bunun üzerine ‘Hani Bekleyecektin’ şarkısını yazdım. Yaşadığın bir şeyi yazmak kadar güzel bir şey yok. Herkes söz yazabilir ama müzisyen olamaz. Aşık olabilen, ağlayan herkes söz yazabilir. Söz yazın, besteyi ben yaparım.”

‘YALNIZLIĞA ALIŞTIM’
Altun, yeni albüm projesiyle ilgili şunları söyledi: “Önümüzdeki ay albümümü çıkarıyorum. Okumalarım devam ediyor. Daha sonra Cengiz Kurtoğlu ile birlikte albüm yapacağız.”
Hakan Altun’a “O kadar aşk şarkıları yazıyorsunuz ama aşk neden hayatınıza bir türlü gelmiyor?” diye sorduk. İşte cevabı: “Çok istiyorum, yaşım 45 oldu. Uzun zamandır yalnızım. İnsan yalnızlığa alışıyor. Kısmetimde varsa olur. Annem-babam ‘Evlenmeyecek misin? diye soruyor. Ellerinizden yalar bir köpeğim var.”

Özlem AVCI

Kaynak: Sabah

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 + 19 =