Müzik dünyasının en sevilen isimlerinden Hakan Altun, yakın zamanda bir evliliğin eşiğinden döndü. Ama evlilik konusundaki fikirlerinden geri dönmedi. Bu kez flörtü kısa keseceğini söylüyor. İnsanların birbirini evlilik hayatında keşfedeceğine inanıyor ve “Çocuklarıma anne olacak kadını bekliyorum” diyor.

Eski zamanların güzelliklerini taşır içinde. Hâlâ paslanmamıştır çocukluk bisikleti, pedalını masumiyete çevirir. Güneşi sektirir ayağında, futbol topu niyetine. Bütün takım taraftarlarının sevgiyle baktığı Beşiktaşlı. Masalsı bir yalnızlığı vardır, bütün annelerin evladı gibi yalansız yaşar. Bir büyük görse hemen ayağa kalkar, ilikler düğmelerini. Bir yanı denize atılan iyiliklerin adamı, öte yanı aşk adamı. O yüzden şarkılarının bile hüzün oranı yüksek. Heyecanlarıyla evlilik duygusu arasına virgül koymuş, hayatının kadınını bekliyor. Ömrünü ve çocuklarını emanet edeceği, aklını alacak periyi. Şu sıralar Daffari giyim firmasının marka yüzü oldu; giydiklerini giymek isteyenlerin gönlünde zaten yeri var. Güvenilecek insanlar sıralamasında her zaman lider. İpiyle kuyuya inilecek özel biri. Onun adı Hakan Altun. Bu görkemli sanat âleminde geçmişini satmayan adam.

Niye bu kadar çok sevildiğinizi araştırdınız mı hiç?

Samimi olduğumu düşünüyorum. Çok hümanistim. İnsanları çok seviyorum. İnsan hata yapacaktır ama eğrisiyle, doğrusuyla insanları sevmek lazım.

Kendinizi bütün annelerin evladı gibi hissediyor musunuz?
Kimse bunu ukalalık olarak algılamasın ama ben televizyona çıktığım zaman ‘Mahallenin oğlu çıktı’ ibaresini çok duydum. O yüzden manevi değerleri de yaşayan biri olarak, Türk ailesinin içinde olmak benim için önemli.

Siz aşk adamı mısınız?
Aşka çok inanıyorum. Evet, aşk adamıyım.

Aşk sizin neyiniz olur?
Her şeyim, canım ciğerim. Ölürüm aşka. Aşk benim için üç harfli bir sihir.

İLK GÖRÜŞTE AŞKA İNANMAM
En uzun aşkınız ne kadar sürdü?

22 ay.

En kısa süreni?
Ona aşk diyemem. Heyecan derim. Zaten ben heyecanlanmadan hiçbir resimde olmak istemedim.

Sizi neler heyecanlandırır?
İlk görüşte aşka inanmam. Beğeni vardır, garip bir his olur, sevdalar öyle başlar.

Beğendiğiniz birine yakınlaşmanız nasıl oluyor?
Göz göze gelip bakıştığım birine direkt söylerim. İlk olarak ‘Hayatınızda biri var mı?’ diye sorarım. Hadsizlik etmek istemem çünkü.

‘Hayatımda biri var’ diyen çıkıyor mu?
‘Var’ diyen zavallıdır; insan kimseyle bu kadar göz göze kalmaz.”

Peki, neden evlenmiyorsunuz?
Kısmet. İnsanlar program yaparmış, kader melekleri gülermiş. Tabii ki bir şeylerin olmasını istiyorsun ama olmuyor. Benim içimde acayip bir evlat sevgisi var. Çocukları çok seviyorum. Allah bana da nasip eder inşallah. Evlenmeyi isterim ama aşık olduğum insanla. Evlatlarımın da aşık olduğum bir kadından olmasını isterim.

Alyansınızı kadınların erişemeyeceği bir yerde mi saklıyorsunuz?
Ben kaçak dövüşen bir adam değilim. Benim kendi çizmiş olduğum bir yol var. Hep mutlu olma derdindeyim. Alyansımı, sevdalım olacak bir kadına saklıyorum. Kalbimin içinde.

Rivayete göre bu kararınızda evli arkadaşlarınızın baskısı olmuş.
Milenyumdan sonra baktığımızda bekar olanlar mutsuz, sevgilisi olanlar mutsuz. Garip bir hayatın içindeyiz. Yetinemiyoruz galiba. Bekar arkadaşlarım evlenmek istemiyor. Evli arkadaşlarım da an geliyor evliliğin kötü bir şey olduğunu söylüyor. Ama ben her zaman evliliğin çok kutsal bir müessese olduğundan yanayım. Sevgi ve saygı çerçevesinde her şeyin üstünden gelinebileceğine inanıyorum.

Size aşkta kahraman, evlilikte korkak diyebilir miyim?
Korkmuyorum aslında. Ama bilmediğim bir şey. Annem ve babamla gördüğümde çok güzel bir şey evlilik. Ama çevremde gördüğümde hiç öyle değil. Çok saygısızlık geliştiği için sadece bekliyorum. Çünkü evlilikten korkulmaz.

Peki, o kadar aşk yaşadınız da sizi evliliğe sürükleyecek duygudan nasıl kaçtınız?
Ben çok kaderci biriyim. Bazı şeyler kısmettir. Her şeyin yaradan tarafından geleceğine inanıyorum. Annem bazen bana kız bakıyor. Aile dostlarımızın evlatları var. Düşünüyorum tabii ama önce aşk olması lazım.

En son ne zaman aşık oldunuz?
Çok uzun zaman oldu; dokuz sene falan.

Peki, dokuz senedir aşksız ne yaptınız?
Çok yükseldiğim duygular olmadı. Benim geceleri 12’den sonra başlayan bir hayatım var; konser, seyahat.

Yani siz gündüz gözüyle mi aşık olacaksınız?
Aynı pencereden baktığım insanı bulduğum an mesele hallolacak. Gece ya da gündüz; göğsümde kelebekler uçuştuğu zaman. Bundan sonra hayatıma biri girerse, uzun bir flört dönemi yaşamadan evleneceğim.

Özellikle ünlü ve zengin kişilerin anlaşmalı evlilik yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
İğrenç buluyorum. Ev sahibiyle kiracı gibi. Kontratla aşk mı olur!

Yüreğinizde hasar var mı?
Kırıldığım anlar oldu ama hasar yok. Önce ruh sağlığı diyorum.

Kimsenin günahını aldınız mı?
Asla almadım. Bende yalan yok.

Hayatta hamlelerinizi hep doğru mu yaptınız?
Hep inandığım şeyleri yaptım, doğru bildiklerimi.

Hayatınızda dostluk takımınız var mı?
Var tabii ki. Çok büyük yelpazede görüştüğüm insanlar yok. Başım sıkıştığında danıştığım ağabeylerim, beraber eğlendiğim dostlarım var. O yüzden çok şanslı biriyim. Bu âlemde küs olduğum kimse de yok. Maneviyat her şeyin üzerinde.

Organlarınızı bağışladınız mı?
Bağışlayacağım en kısa zamanda; geç bile kaldım.

Hayat adına endişeleriniz var mı?
Şu sıralar var tabii. İnsanların yok yere ölüp bu dünyadan göç etmesi garip bir şey. Türk milletinin böyle bir sıkıntı içinde olmayı hak etmediğini düşünüyorum. Kara bulutların bir an önce kalkmasını istiyorum.

Hayatınızda hiç kaybolmayan lezzet nedir?
Annemin yaptığı yemekler.

Beşiktaşlı olup diğer takım taraftarlarının da sevdiği biri olmak nasıl bir şey?
Bu hayatta renkler değil yürekler önemlidir. Ben kulübün gecesinde şarkı söyledim. Çocukluğumda babam beni maça götürürdü, benim elimde Beşiktaş bayrağı, yanımda Galatasaraylı ve Fenerbahçeli çocukların bayrakları olurdu. Ben böyle büyüdüm ve hâlâ böyle düşünüyorum. Bir derbide diğer taraftarlar nasıl olmaz! Bence bu da futbol terörüdür. Bizlerin taraftarlar olarak birbirimizi kırma haddimiz yok.

Sanatçı toplumun nesidir?
Sesidir. Her konuda hem de.

Eski sanatçılar daha mı duyarlıydı?
Onlar çok özeldi. 2000’li yıllara kadar 20’nci yüzyıldı. 2000’den sonra 21’inci yüzyıl oldu. Bir şeyler değişti. Saygı değişti, ahlak değişti. Eski bestecilerin değeri şimdiki zaman içinde tartışılamaz bile. Onlar çok saygılı şarkılar yaparken, günümüzde çok saygısız şarkılar yapılıyor.

Delikanlılık da değişti mi?
Mahalleye göre değişti. Annemle babam Vefa’lıdır. Vefa bizde bir semt adı değildir. Geçen hafta Vefa maçına gittim. Babam da yönetim kurulunda. Maçta çocukluk arkadaşlarımı görünce acayip mutlu oldum. Bu başka bir his.

Köpeğinizi çok seviyorsunuz da, kedilerle aranız nasıl?
Eskiden kedilerden korkuyordum. Ben 7 yaşlarındayken, bir kedi arabanın üzerinden üstüme atladı. Onun izlerini silmek biraz zaman aldı. Şu anda Haçiko isimli bir köpeğim var. Dünyadaki bütün hayvanları acayip seviyorum. Hayvanları sevmeyen insanları yadırgıyorum.

MODELLİK HEYECAN VERİCİ

Daffari firmasının sizin adınıza ürettiği kreasyonun marka yüzü olmak nasıl bir şey?
Firmanın sahiplerinden sevgili Umut Bağlı’dan böyle bir fikir gelince güzel bir çalışma oldu. Heyecan verici geldi bana. Umut’un projesiydi bu. Böyle değişik projeler olunca heyecanlanıyorum. O yüzden ürünleri tanıtırken acayip keyif aldım. Ben müzisyenim; modelliğin bana yakışıp yakışmadığına takip edenler karar verecektir.

Çekimlerden sonra giyim tarzınızda bir değişiklik oldu mu?
Hiçbir kıyafeti iki gün üst üste giymem ama Daffari ürünlerini birkaç gün üst üste giymeye başladım.

Çevre ve geleceğimiz konulu bir konferansta konuşsanız ne söylersiniz?
Ben bu konudaki düşüncelerimi mikrofonsuz da söylüyorum. Geleceğine sahip çıkmayan insanların çevresi, eninde sonunda bataklık olacaktır.

Aynada baktığınız adamın nesini seviyorsunuz?
Kalbini.

Ateşten gömleğiniz var mı?
Var. İçi de hasret, dışı da.

‘Seni seviyorum’ demenin en kısa yolu nedir?
Gözlerin konuşuyorsa mesele yok.

Gözyaşları sizin de camınızdan süzülür mü?
En çok gülenler, belki de en çok ağlayanlardır.

En sevdiğiniz kahraman kim?
Robinson Crouse.

Ertelenmiş bir evliliğin yüzüğü ne olur?
Balıklara hatıra!

Kendinizi en savunmasız hissettiğiniz durum nedir?
Kamera ve objektiflerin karşısı.

Bir bebeği kucağınıza aldığında ne hissediyorsunuz?
İlahi bir duyguyu.

Sizde bir kahvenin hâlâ hatırı var mı?
Ben siyah-beyazım biliyorsun; babamın kopyası.

Yaşlanma etkilerini gösteriyor mu hayat?
Elbette ama her yeni yaşımda, bir öncekinden daha çok gülüyorum. Bu da benim felsefem.

Hakan Altun Sevenler Derneği kurulsa fena mı olur?
Benim için her zaman gurur olur.

Aşka veda ederken bavul kaç kere kapatılmalı?
İki kere. Yolda açılmaması için kapattıktan sonra bir kontrol daha şart.

En son hangi şarkıdan dayak yediniz?
Severim ben şarkıların ıstırabını.

Kaynak: Sabah

1 Yorum

Ayça Yılgın

Merhaba,
İlk defa böyle yerden yorum yapacağım. 🙂
HAKAN ALTUN – ÖZEL BİR İNSAN ve ben birçok hayranı gibi kendisini beğeniyor ve seviyorum. Belki yüz yüze tanımıyor olabilirim ama yüreğinin sıcaklığını uzaktan da olsa hissedebiliyorum. Ben hiç tanımasamda kalben sıcak bir bağ kurabildiğime inanıyorum ve karşılaştığımızda bu sıcaklığı o kişinin hissedeceğinden eminim.
-Aynada baktığınız adamın nesini seviyorsunuz? sorusunun cevabı;”Kalbini.” olmuş.Bende en çok kalbini seviyorum senin. Duruşunu tarzını tavrını düşüncelerini ve hissettiklerini seviyorum. İnsanlığını duygusallığını seviyorum.
Ben aşkımı, yoğun yaşar ve yaşatırım. Karşımdakinin de yoğun yaşatmasını isterim.diyorsun ya, Bu konuda aynıyız.Umutsuz olmayı sevmiyorum,hep güler yüzlüyümdür, daima iyi niyetli ve olumlu bakmaya çalışırım.Ama böyle bir insanı maalesef bende henüz bulamadım 🙂 Geriye elime kalan sadece kırgınlıklarım. Umarım Rabbim hak ettiğin sevgiyi aşkı sunar sana sonsuz nimetleriyle… YÜREĞİ GÜZEL ADAM 🙂
Ve o egolarını kompleklerini daima yanında taşıyanlar; Umarım bundan sonra asla karşımıza çıkmazlar.
Saygı ve sevgilerimle duygu yüklü,samimi,sıcak,sevgi dolu bakışları olan HAKAN ALTUN 😉
Ayça Yılgın

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

15 − 7 =