Kütahya’nın turistik ilçesi Simav’da her yıl geleneksel olarak yapılan “Turizm ve Ticaret Panayırı” yarın başlıyor.
7 Eylül 2014 Pazar gününe kadar devam edecek olan Simav Turizm ve Ticaret Panayırı Belediyeye ait çevre yolu üzerindeki 150 dönümlük Leylekkürü mevkiindeki yeşil alan üzerinde kuruldu.
10 gün sürecek olan panayırda iş yapacak yerli ve yabancı esnaflar hazırlıklarını günler öncesinden tamamladı, Belediyenin kendileri için hazırladığı her biri 14 metrekarelik barakalara yerleşen esnaf yarınki açılışı beklemeye başladı.
Panayırın her yıl bayram havasında gerçekleştiğini belirten Simav Belediye Başkanı AK Partili Süleyman Özkan, yarın 18.00’de düzenlenecek görkemli bir törenin ardından kapılarını halka 82. kez açacak olan Simav Turizm ve Ticaret Panayırı ile ilgili son hazırlıkların tamamlandığını söyledi.
10 gün sürecek 82. Simav Turizm ve Ticaret Panayırında vatandaşların gönüllerince eğlenebilmesi ve ucuz alışverişin keyfini çıkarabilmesi için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Başkan Özkan, “Etkinlikler kapsamında 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü Milli Piyango İdaresi (MP) 30 Ağustos özel çekilişini Simav’dan canlı olarak gerçekleştirecek. Yani talih kuşu 30 Ağustos’ta Simav’dan havalanacak. Saat 21.00 ‘de havai fişek gösterileriyle birlikte Türk Pop Müziğin sevilen sanatçıları Hakan Altun ve Lara vatandaşlara açık havada ücretsiz konser verecek. Bunun yanında 3 Eylül 2014 Çarşamba günü yine panayır alanımızda Uğur Işılak ve Pelin Kadıoğlu’nun sahne alacağı ücretsiz halk konserimize tüm halkımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Geçmişten bugüne gelen önemli kültürel değerlerden olan panayır etkinliğini hem geleneksel özelliğe sahip olması, hem de insanları bir araya getirmesi açısından her yıl tekrarladıklarını dile getiren Başkan Özkan, “Vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılaması açısından bu tür etkinliklere büyük önem veriyoruz. Ben panayırımızın vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması açısından güzel bir faaliyet olduğuna inanıyorum. İlçemize ve panayırımıza gelen tüm esnaflarımıza hayırlı işler diliyorum” dedi.
150 dönümlük yeşil bir zemin üzerine kurulan Simav Panayır alanında 6 çay bahçesi, her biri 14 metrekarelik 403 işyeri ile bir de Lunapark işletmesi bulunuyor.

Paylaş

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

twelve − 8 =