ADAMSPOR – Beşiktaş’a olan tutkunuz ve müziğe olan tutkunuz aynı mı? Nasıl Beşiktaşlı oldunuz?
Beşiktaşlı olmam benim sülalemden gelen bir gelenek.Dedemin babasının bile Beşiktaşlı olduğunu biliyorum.O sülaleden gelen bizim büyük tutkumuz.Bizim büyük aşkımız..bunu kelimelerle tarif etmek çok zor.Zaten Beşiktaş halkın takımıdır halk takımıdır.Herkesin sempati duyduğu bir takımdır. Beşiktaşlı olmaktan gurur duyuyorum. Beşiktaş tabii ki büyük tutku ama Müzik benim hayat şeklim. Yaşama şeklim. Onun için tabii ki bir tutamam. Biri büyük tutkum biri de hayatım diyelim.

ADAMSPOR – 2010 yılında oynanan CSKA Moskova -Beşiktaş maçını Bulgaristan’da izlemişsiniz nasıl bir atmosfer vardı?

Ben gençlik yıllarım da çok daha fazla gidiyordum maçlara. Deplasman gözetmeksizin. Tabii hafta sonu konserlerimin işlerimin olması dolayısıyla İstanbul’daki maçları takip etmeye çalışıyorum gidiyorum ama maalesef deplasmandaki maçlara gidemiyorum. Bulgaristan’daki maçta benim unutamayacağım maçlardan biridir çünkü yıllardan beri beraber müzik yaptığım tüm orkestra arkadaşlarımla gittik oraya. İçimizde FENERBAHÇE’li ve GALATASARAY’lı da vardı ama oraya gittiğimizde herkes BEŞİKTAŞ için bir olmuştu. Maçtan önce bir konserimizde vardı orada bu yüzden unutamayacağım maçlardan biridir.

ADAMSPOR –Tribünde nasıl bir taraftarsınız? Kendinizi kaybettiğiniz oluyor mu ?

Hakan ALTUN -Tribünde kendimi kaybettiğim çok anlar oluyor gerçekten. Babam beni 7 yaşlarımdayken çok maça götürürdü daha sonra 15-16 yaşlarımda tek başıma maçlara gitmeye başladığımda her eve dönüşümde 1-2 gün konuşamazdım sesim kısılırdı. Belki böyle Bas Bariton olmamın sebebi de BEŞİKTAŞ’a yaptığım tezahüratlardır.

ADAMSPOR – Unutamadığınız bir tribün anınız var mı?

Ya ESKİŞEHİRSPOR ya da TRABZON maçı vardı. Yaklaşık 9 saat önce girmiştim maça. Yeni açık da duruyorduk 9 saat önceden girmiştik ve hayatımda görmediğim kadar yağmur yemiştim. Maçtan sonra zaatürre olmak üzereydim o maçı hiç unutmam 2-2 bitmişti hatta maç. Ayakkabımdan vıcık vıcık su sesi geldiğini hatırlıyorum. O maç benim hasta olmama yol açan maçtı her halde zor unuturum.

ADAMSPOR – Beşiktaş aşkıyla marş bile yazdınız marş yazmak aşk şarkısı yazmak gibi bir şey mi?

Tabii ki tutkulu olduğunuz takıma marş yazdığınız zaman şimdi aşk bir kadın ve bir erkek arasındaki şey değildir. İlahi aşk vardır. Renklerine âşık olduğunuz takımlar vardır. Bizdeki BEŞİKTAŞ aşkı gerçekten çok büyük. Ben onu yazarken kendimi tribünde hissedip o marşı ben nasıl söylerim edasıyla yazıyorum. O da Beşiktaş için yaptığımız çok ufak bir şeydir ufak bir hizmettir aslın da. Ama tabii ben müzikle ilgilendiğim için marş yazmak çok hoşuma gidiyor BEŞİKTAŞ’a inşallah ilerde daha güzel marşlarda yazmak nasip olur.

ADAMSPOR – Başka takımlardan size marş yazmanız için teklif gelse cevabınız ne olur?

Gelmemesini tercih ederim böyle tekliflerin. Gelmesine gerek yok çünkü çok ticari bir şey olur bana göre onun için gelmese çok iyi olur..

ADAMSPOR – Başka takımlarda oynayan arkadaşlarınız var mı? Varsa diyaloglarınız nasıl?

Başka takımlarda oynayan çok sevdiğim arkadaşlarım var. Benim jenerasyonumdan görüştüğüm eskiden galatasarayda oynamış Tugay KERİMOĞLU, FENERBAHÇE’de oynamış Tuncay ŞANLI. Dostluklarda insanlıklarda renklerin çok önemi olmadığını düşünüyorum. Yüreklerin önemli olduğunu düşünüyorum. Onun için döner bıçaklarıyla maça gidilmesine çok üzülüyorum. İstiklal marşı okunduktan sonra ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ diye sloganlar atıyoruz ama maçlardan önce birbirimizi vurmak için yaralamak için çabalıyoruz bunun gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü maalesef sadece TÜRKİYE’de böyle bu Avrupa bunları aşmış durumda inşallah bizde bir gün tiyatro seyreder gibi maç izlemeyi öğreniriz.

ADAMSPOR – Beşiktaş mağlup olunca sahneye çıkmak zor mu? Sizi etkiliyor mu?

Dünya’nın en zor şeylerinden bir tanesi moralim bozuluyor zaten sahneye bile çıkmak istemiyorum..

ADAMSPOR – Beşiktaş dışında bir takım desteklemek zorunda kalsanız bu hangi takım olurdu?

Ben SİİRT’liyim SİİRTSPOR olurdu birde doğma büyüme Vefa’lıyım VEFA ve KARAGÜMRÜK’ e sempatim var. KARAGÜMRÜK maçlarına da çok gitmiştim genlik yıllarımda.

ADAMSPOR – Bu seneki şampiyonluk için tahmin yapsanız?

Ben her sene tahmin yapmam gerekse hep BEŞİKTAŞ derim. Başka bir takım söylemem.

ADAMSPOR – Beşiktaş’ta olmasını istediğiniz bir futbolcu var mı?

Var..takımın ihtiyacı olduğu için söylüyorum mesela KARABÜK’te oynayan SHELTON’u çok isterim.Takıma faydalı olacağını düşünüyorum hem daha genç İ.B.B’de oynayan WEBO’nun alınmasına kesinlikle karşıyım. Beşiktaş’a genç bir ruh geldi o gençlerin içine alınacaksa genç bir yabancı alınması gerekiyor ki uzun yıllar hizmet etsin Beşiktaş’a. Sol tarafa bi adam alınmasından yanayım stoper ve santrafor mevkine golgü birinin alınmasını düşünüyorum kendi adıma.

ADAMSPOR -Beşiktaş’ı nerede görmek istersiniz?

ZİRVEDE

ADAMSPOR – En üzüldüğünüz Beşiktaş maçı?

Eee…en üzüldüğüm maç..hatırlamaya çalışayım.. Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı o hafta çok üzülmüştüm. galatasaray -Ankaragücü’yle oynuyordu bizde İstanbulda Gençlerbirliğiyle oynuyorduk Ankaragücü galatasaray’a 8-0 yenildi.Bizde Gençlerbirliği’ni 3-1 yendik ama ŞAMPİYON biz olamadık maalesef.O hafta çok üzülmüştüm.

ADAMSPOR – En beğendiğiniz futbolcu kim?

Beşiktaş’ta şu an en beğendiğim futbolcu FERNANDES, OĞUZHAN, İBRAHİM TOROMAN’ın çok düzeyli oynadığını düşünüyorum. NECİP’de çok büyük favorim. Bu sene Beşiktaş’a önemli bir ruh gelmiştir inşallah bir sonraki röportaj’da Beşiktaş ruhuyla alakalı fikirlerimi söyleyeceğim.

ADAMSPOR – En beğendiğiniz Teknik adam?

Fatih TERİM’i gerçekten çok beğeniyorum, Abdullah AVCI’yıda beğeniyorum büyük hizmetlerde bulunacağına inanıyorum TÜRK futboluna.

ADAMSPOR – En formsuz futbolcu?

Beşiktaş’ta mı..söylemiyeyim çünkü lig arası yaklaşıyor ya hepsi en iyi formuna yükselecektir.

ADAMSPOR – Umut vaat eden futbolcu?

Benim..:)Mesela Hasan TÜRK’ü seyrettim bir maç takıma uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyorum. Genç yetenek çok fazla var BEŞİKTAŞ’ta inşallah ağabeylerini örnek alırlar onlarda. Çünkü şunu kimse unutmasın şu an BEŞİKTAŞ’ın hocalığını yapan 3 isimde takıma uzun yıllar hizmet etmiş başarılara imza atmış isimlerdir.

Bu içten ve samimi röportaj için çok teşekkür ediyoruz Sayın Hakan ALTUN

Bende ADAMSPOR ailesine çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Kaynak: AdamSpor.Com

Yorum Yok

İlk yorum yazan sen ol.

Yorum Yaz

Aşağıdaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

6 + two =